DEZINFEKCE PÍSKOVIŠŤ

 

POSTUP PŘI DEZINFEKCI PÍSKOVIŠTĚ 1m3

Na hygienické zabezpečení dětského pískoviště budeme potřebovat 25 litrů vody, 1 litr čistícího prostředku s tenzidy – POLY CLEANER NON FOAMING forte, postřikové zařízení, hrábě, mechanické síto a nádobu na odpad.

Z pískoviště se mechanicky odstraní všechny předměty, které se během používání do písku dostali, tj formičky, větvičky, papírky a jiné předměty. Následně se hráběmi upraví povrch pískoviště tak, aby byla jeho plocha rovná, tj bez jam, kopečků apod. V případě velkého mechanického znečištění prosejeme pískoviště přes mechanické síto.

Takto upravené pískoviště je připravené k ošetření.

Pískoviště rovnoměrně propláchneme 4% roztokem s tenzidy (t.j. 1 litr tenzidu – POLY CLEANER NON FOAMING forte na 25 litrů vody), což zajistí odstranění organických nečistot.

 

Dalším krokem je už samotná dezinfekce. Připravíme si opět 25 litrů vody, do kterých přidáme 2 litry POLY WASHER, čímž získáme 8% roztok polymerového dezinfekčního prostředku.

Po rovnoměrném a opakovaném aplikování roztoku necháme 10 minut dezinfekční prostředek působit na písku. Po uplynutí této doby celou plochu písku hráběmi promícháme a následně písek urovnáme.

ODBĚR VZORKŮ PRO LABORATORNÍ ROZBOR

Po uplynutí 1 hodiny působení roztoku odebereme vzorek písku do sterilní uzavíratelné vzorkovnice, kterou jsme si předtím vyzvedli v Zdravotním ústavu, s poučením o způsobu odběru vzorku. Odebraný vzorek následně odvezeme do Zdravotního ústavu k bakteriologickému vyšetření.

Laboratoř zdravotního ústavu provede mikrobiologické vyšetření vzorku a zdravotní nezávadnosti písku.

Zdravotní ústav vystaví protokol o výsledku mikrobiologického vyšetření – bezinfekčnosti písku.

Dezinfekce se doporučuje provádět na začátku sezóny t.j. v měsíci duben a následně měsíci červenec.

 

Prostředek používaný na eliminaci bakteriálního znečištění je v použitých koncentracích šetrný k životnímu prostředí a jednoduchý na manipulaci.

KALKULACE NÁKLADŮ

materiál

jednotky

Náklady (Eur)

POLY CLEANER NON FOAMING forte

5 litrů

79,00 EUR s DPH

POLY WASHER

10 litrů

Náklady celkem (5m3)

jednotkové náklady

1m3

15,80 EUR s DPH